Kira Sözleşmesi

Kira Sözleşmesi

TATİL KİRALA KİRA SÖZLEŞMESİ
Taraflar ve Amaçlar
1. Bu sözleşme; bir tarafta “villayı, apartı ya da daireyi” kiralayan (bundan böyle “Müşteri” olarak anılacaktır.) ile “villayı, apartı ya da daireyi” kiraya veren (bundan böyle “Tatil Kirala” olarak anılacaktır.) arasında başlangıç ve bitiş̧ tarihleri önceden belirli bir süre için “villanın, apartın ya da dairenin” kiralanması amacı ile yapılmıştır. (Villa, apart ya da dairelerimiz bundan böyle “Tatil Evi” olarak anılacaktır.)
2. Tatil Kirala bünyesinde yer alan tatil evlerinin herhangi birine web sitemiz üzerinden, telefon yolu ile veya WhatsApp üzerinden rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.
3. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Tatil Kirala’ya rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşteriden tatil evinden ayrılmasını isteme, alınan ön ödeme, depozito, hasar bedeli ve/veya kira bedelini iade etmeme veya varsa ödenmemiş olan tutarların tamamını talep etme hakkını verir.
Rezervasyon, Ön Ödeme ve Kalan Ödemeler
4. Tatil evlerimize, web sitemizde bulunan rezervasyon formu ile, telefon ile veya WhatsApp üzerinden ön rezervasyon yapılabilmektedir.
5. Tatil Kirala, müşteriden kiralamak istediği tatil evinin ilan numarasını, kişi sayılarınızı ve kiralayacağı tarihlerinizi talep ederek kapasite ve müsaitlik kontrollerini yaptıktan sonra müşterilere geribildirim vermektedir. Müşteri ve Tatil Kirala kiralama için antant kaldıktan sonra, %30 olan ön ödeme için ödemenin yapılacağı hesap numarasını Tatil Kirala, müşteriye iletir. Müşteri, ön ödemenin yapılmasının ardından dekontu ve mail adresini Tatil Kirala’ya gönderir. Tatil Kirala, rezervasyon formu ile kiralama sözleşmesini göndererek, rezervasyonu kesinleştirir. Kalan ödeme + hasar depozito tutarları girişte nakit olarak Tatil Kirala Danışmanına ödenecektir. Çıkış sonrası yapılacak hasar kontrollerinde bir hasar görülmemesi durumunda girişte alınan hasar depozitosu, kesintisiz olarak müşterilere geri ödenecektir. (Hasar depozitosu ile ilgili detaylar 34,35 ve 36. Maddelerde verilmiştir.)
6. Müşteriye iletilen rezervasyon formunda, müşterinin talep ettiği villanın ilan numarası, giriş-çıkış tarihleri, ödenecek tutarlarla varsa özel iletilen notlar yer alır. Müşteriden, bu bilgilerin kontrol edilmesi hata varsa Tatil Kirala ‘ya bildirerek düzeltilmesini talep etmesi istenir. Rezervasyon formunun müşteriye gönderilmesinden itibaren 24 saat içinde Tatil Kirala ’ya herhangi bir hata bilgisi müşteri tarafından iletilmemişse, rezervasyon formunda yazan bilgilerde herhangi bir hata olmadığı kabul edilmiş olur.
7. Müşteriye iletilen opsiyon süresi dolana kadar, ön ödeme dekontunun Tatil Kirala gönderilmemesi durumunda Tatil Kirala müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal ederek, tatil evine başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir.
8. Giriş tarihinden 1 hafta önce, müşterinin tatil evi sahibi ile teyitleşmesi istenir. Rezervasyonla ilgili herhangi bir problem müşteri ve/veya tatil evi sahibi tarafından Tatil Kirala ’ya bildirilmemişse, rezervasyonda herhangi bir hata olmadığı kabul edilmiş olur. 


Tatil Evlerine Giriş-Çıkış Saatleri

9. Rezervasyon başlangıç  günü, tatil evine giriş saati, genellikle en erken saat 16:00, en geç saat 20:00’dır. Çıkış saati de en geç sabah 11:00’dır. (Tüm ilanlarımızda tatil evlerimizin en erken giriş ve en geç çıkış saatleri yer almaktadır. İlanlardaki bu saatler ilgili tatil evimiz için geçerlidir. Rezervasyon formunda iletilen bilgilere dikkat edilmesi gerekmektedir.)
10. İlanlarda belirtilen giriş-çıkış saatleri dışında yapılacak giriş ve/veya çıkışlar için müşterinin mutlaka villa sahibi ile teyitleşmesi gerekmektedir.
11. Müşterinin, ilanda yazan ve/veya villa sahibi ile teyitleştiği saatten sonra gelmesi durumunda tatil evine giriş̧ yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir.
12. Müşterinin, ilanda yazan ve/veya villa sahibi ile teyitleştiği saatten önce tatil evini boşaltmamasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan müşteri sorumludur ve bu olumsuzluklardan dolayı Tatil Kralı’nın uğrayacağı her türlü maddi zararları müşteri karşılamakla yükümlüdür.
13. Müşterinin kendi isteği ile tatil evini rezervasyon yapılan çıkış tarihinden daha erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.
Tatil Evi Kapasiteleri
14. Tatil evlerimize, ilanlarımızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir, çocuklar ve bebekler de dahil, kesinlikle kabul edilmemektedir.
15. Rezervasyon onaylandıktan sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Tatil Kirala ’ya yazılı olarak başvurmalı ve tatil evinin kapasite durumu kontrol edilip, villa sahibi ile Tatil Kirala’nın uygun görmesi halinde bu değişiklik onaylanabilecektir. 
16. Tatil evine giriş̧ yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında misafir tatil evine kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda villa sahibinin ve/veya Tatil Kirala’nın, misafirlerin tatil evinden ayrılmasını isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden tatil evinin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamı alındıysa geri iade etmeme, alınmadıysa kalan ödemeyi talep etme hakkına sahiptir.
17. Tatil evinin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş̧ olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu ve bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder. 
18. Tatil evlerimize giriş yapıldığında tüm misafirlerimizin kimlik fotokopileri ya da kimlik fotoğrafları villa sahibimiz tarafından talep edilerek Jandarma Kimlik Bildirim sistemine misafirlerin girişleri yapılır.


Tatil Evinin Temizliği, Bakımı ve Ekstra Giderler
19. İlanlarda belirtilen sürelerde ve üzeri kiralamalarda, kiralama fiyatlarına giriş̧ temizliği dahildir. Belirtilen sürelerin altındaki taleplerde ekstra temizlik ücreti yansıtılmaktadır. Ek ücret talebi rezervasyon sırasında müşteriye bildirilir ve müşterinin kabulü ertesinde rezervasyon tutarına eklenir.
20. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik, havlu, çarşaf vb. değişimler ek ücrete tabidir. Misafirlerin villa sahipleri ile görüşerek bu taleplerini iletmeleri gerekmektedir.
21. Tatil evlerimizde günde 1 kez havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup, kiralama süresince tatil evlerimizde herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ilgili sorunlar tatil evi sahibi tarafından giderilecektir. Bu sorunlardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. Sadece sorunun giderilmesi için yardımcı olabilecektir.
22. Tatil evlerimizin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin tatil evinin bahçesine ya da içine girmesi gerekebilmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda tatil evinin bahçesine ve/veya içerisine girmesine müsaade etmelidir.
23. Web sitemizdeki ilanlarda aksi belirtilmediği sürece tatil evlerimizde elektrik, su, tüp gaz ve internet kullanımı fiyatlara dahildir.
24. Klima ve internet tüm tatil evlerimizde standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız tatil evinin özelliklerini ilanlarımızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.
25. İlanlar hazırlanırken tatil evinin özellikleri tatil evi sahiplerinden alınarak ilanlara girilmektedir. Geçen zaman içerisinde ilanlarda belirtilen bazı özellikler artık kullanılamaz ve/veya tatil evinden çıkarılmış olabilmektedir. Bu sebeple müşterilerimizin ilanlarda yazan özellikleri dikkatlice inceleyerek olmazsa olmaz dedikleri özellikler varsa rezervasyonu kesinleştirmeden önce Tatil Kirala’dan tatil evi sahibi ile görüşerek teyit etmesini talep etmelidir.
Alkol ve Sigara Kullanımı ile Evcil Dost Kabulü
26. Evcil dost kabul edilen tatil evlerimizi web sitemizde detaylı aramalar kısmında filtreleyerek inceleyebilirsiniz. Bazı tatil evlerimiz evcil dostların cinslerine göre kabul edebilmekte, bazıları evcil dostu olan misafirlerimizden ek temizlik ücreti ve/veya ek depozito talep edebilmektedir. Bu detaylar ilgili tatil evinin ilanlarında belirtilmektedir.
27. Tatil evlerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir. Kapalı alanlarda sigara içildiği tespit edilirse villa sahibinin depozitoda kesintiye gitme hakkı bulunmaktadır. 
28. Bazı tatil evi sahiplerimiz tatil evlerimizin bahçelerinde de alkol ve/veya sigara kullanımına izin vermemektedir. İzin vermeyenlerin bilgileri ilanlarımızın detaylarında yazmaktadır.

Yüzme Havuzları
29. Tatil evlerimizin yüzme havuzu sıcaklıkları, hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir. Tatil evini kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza kullanamaması sebebiyle Tatil Kirala’yı sorumlu tutamaz.
30. Tatil evini kiralayacak olan müşteri, konaklayacağı tarihlerdeki hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesini ziyaret edebilir veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nü telefonla arayarak bilgi alabilir.
31. Tüm tatil evlerinin yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu bilgi web sitemizde ilgili tatil evi ilanında belirtilmektedir. Isıtma sistemi olan havuzların bazılarında ısıtmalar ücrete dahildir, bazılarında ise günlük ek ücret talep edilmektedir. Bu detaylar da ilgili ilanlarda yer almaktadır.
32. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Su sıcaklıklarının, ısıtmalı da olsa, kaplıcalardaki gibi çok sıcak olmadığını da belirtmek isteriz. Tatil evimizi kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. Tatil evini, ısıtmalı havuz olmasından dolayı kiralayan müşterinin, suyun sıcaklığını yeterli bulmayıp havuzu kullanmamasından dolayı Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. 
33. Çoğu havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından dolayı Tatil Kirala ve/veya tatil evi sahibi sorumlu tutulamaz.

Hasar Depozitosu
34. Her tatil evi için, özelliğine göre, farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Depozito miktarları tatile evi ilanlarında ve müşteriye gönderilen rezervasyon formlarında yer almaktadır.

35. Hasar depozitosu müşteriden, tatil evine giriş̧ günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri tatil evinden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen tatil evi ile tatil evinin demirbaşlarında bir hasar, eksik vb. yok ise nakit olarak kesintisiz iade edilecektir. Hasar, eksik vb. olması durumunda hasar tespiti yapılarak hasarı gidecek tutar depozitodan kesilerek depozito iadesi yapılacaktır. Alınan depozitonun karşılayamadığı hasarlar ve/veya eksikler olması durumunda eksik kalan tutar müşteriden talep edilecek, müşterinin ödememesi durumunda yasal yollara başvurulacaktır.
36. Müşterinin tatil evi sahibi ile teyitleştiği saatten daha önce tatil evinden ayrılması durumunda hasar kontrolü daha sonradan yapılarak depozito iadesi müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir.

İptal Şartları ve İade Koşulları
37. Müşteri tarafından yapılan iptallerde, alınan ön ödeme, hangi kanaldan yapılmış ve bedeli ne olursa olsun, müşteriye iade edilmeyecektir.
38. Yazılı olarak iptal talebi iletilen tarih ile konaklama giriş tarihi arasında 60 günden fazla süre olan iptallerde, ön ödeme dışında kalan tutarlar müşterilerden talep edilmeyecektir.
39. Yazılı olarak iptal talebi iletilen tarih ile konaklama giriş tarihi arasında 59 ile 30 gün arasında bir süre kalmışsa kalan ödemenin %30’u müşterilerden talep edilmektedir. Aksi durumda yasal yollara başvurulacaktır.
40. Yazılı olarak iptal talebi iletilen tarih ile konaklama giriş tarihi arasında 29 günden daha az bir süre kalmışsa kalan ödemenin tamamı müşterilerden talep edilmektedir. Aksi durumda yasal yollara başvurulacaktır.
41. Herhangi bir nedenle, tatil evi rezervasyonunun Tatil Kirala tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir tatil evi varsa müşteriye sunulacaktır. Müşterinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye kesintisiz iade edilecektir.
42. Rezervasyon iptal talepleri, yazılı olarak yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği yoktur. Rezervasyon iptalleri, Tatil Kirala talebin yazılı olarak bildirildiği anda değerlendirmeye alınacaktır.
43. Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere tatil evinin iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, tatil evinin kullanılmamasından Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü tatil evinin kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, Tatil Kirala’nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

Sorumluluklarımız ve Garanti
44. Tatil Kirala, tatil evinin belirlenen tarih ve saatte, müşteriye teslim edilmesini takip etmekten sorumludur.
45. Tatil Kirala, müşteri ile tatil evi sahibi arasında aracı durumdadır. Bu sebeple tatil evinde oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden tatil evi sahibi sorumludur. Bu aksaklıkların giderilmesinden Tatil Kirala sorumlu değildir, aksaklıkların giderilmesi için müşteri ve/veya tatil evi sahibine yardımcı olur.
46. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ile tatil evinde olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
47. Müşterinin tatil evine ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş̧, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
48. Müşteri, tatil evinden ayrıldıktan sonra, tatil evinde kaldığı süre içerisinde Tatil Kirala’ya bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.
49. Tatil Kirala web sayfasında yayımlanan hiçbir tatil evi Tatil Kirala’ya ait değildir. Her tatil evinin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir.
50. Tatil Kirala, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, tatil evlerini müşteriye kiralamak için aracıdır. 

Müşterinin Sorumlulukları
51. Müşteriler, tatil evini, havuzu, bahçe mobilyalarını, tatil evinde kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür.

52. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmakla yükümlüdür. Tatil evinden çıkış̧ günü tüm çöpler atılmış̧ ve bulaşıklar yıkanmış̧ şekilde tatil evi villa sahibine teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve tatil evinin kabul edilebilir ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda villa sahibi bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan karşılama hakkına sahiptir.
53. Müşterilerin konakladıkları süre içinde tatil evinde verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu asan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Aksi durumda yasal yollara başvurulacaktır.
54. Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında Tatil Kirala ve/veya villa sahibine bir şikâyet ulaşması durumunda Tatil Kirala ve/veya villa sahibi müşteriden rezervasyon süresi dolmadan tatil evini boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
55. Web sayfasında belirtilen ve muhafazakâr (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini Tatil Kirala vermez.  Görünmemezlik konusunda, müşterilerin kendi mahremiyetlerini kendilerinin sağlaması beklenir. Bu gibi problemlerde Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
Mücbir Sebepler
56. Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda Tatil Kirala hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.
57. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş̧, savaş̧ tehdidi, ayaklanma, grevler, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Tatil Kirala’nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.
Güvenlik ve Gizlilik Politikası
58. Tatil Kirala, işbu Gizlilik Politikası ve Kiralama Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
59. Tatil Kirala, hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmayacaktır. (Kişisel bilgiler, adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir.)
60. Tatil Kirala, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir.
61. Tatil Kirala, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
62. Tatil Kirala‘nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.Tatil Kirala.com web sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Tatil Kirala‘nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.Tatil Kirala.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.Tatil Kirala.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.Tatil Kirala.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.


Diğer Önemli Bilgiler
63. Tatil villalarımıza giden yolların bozuk olması, yokuş̧ yukarı olması, ıslak zemin olması vb. gibi, Tatil Kirala’nın önüne geçemediği durumlarda Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
64. Tatil evine ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vb. olumsuzluklardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
65. Bazı tatil evlerinin inşasında kullanılan, farklı malzemelerin (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya tatil evi içinde bulunan her türlü bitki vb.) müşteriyi sağlıksal ve/veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumlarından dolayı Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
66. Tüm tatil evlerimizde konaklayacak olan müşterilerimize özel araç lazım olacaktır. Müşterinin tatil evlerine ulaşımı kendi sorumluluğundadır. Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
67. Müşteri, Tatil Kirala’dan üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. Tatil Kirala, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış̧ olan transfer veya taksi hizmetinden sorumlu değildir.
68. Tatil evini kiralamış̧ olan müşteri, kiralamış̧ olduğu tatil evinin coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. Tatil evlerimizin konumları web sitemizde yaklaşık olarak belirtilmiştir. 
69. Tatil evine ulaşım esnasında, tatiliniz boyunca tatil evi içinde ya da sokağında park halinde, özel veya kiralamış̧ olduğunuz aracın zarar görmesinden Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
70. Tatil evini kiralamış̧ olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin, otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak tatil evine ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
71. Tatil evlerinin web sitemizdeki ilanlarında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklaşık olarak yazılmıştır. Hata payları bulunabilmektedir. Tatil evini kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
72. Tatil evlerinin web sitemizde ilanlarında en yakın havalimanı bilgisi girilmektedir. Hata payı olabileceğinden uçak ile gelecek misafirlerimizin tatil evine en yakın havalimanını kendilerinin de araştırarak seçmeleri tavsiye edilir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
73. Tatil evlerinin web sitemizdeki ilanlarındaki “uzaklık tablosunda belirtilen market, restoran vb. bilgiler ilan hazırlandığında girilen bilgilerdir. Zamanla belirtilen market, restoran vb. mekanlar kapanmış ise bu durumdan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
74. Tatil evinde bulunan havuzda meydana gelebilecek boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi oluşabilecek kazalardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
75. Güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunan tatil evlerimizde misafirlerimizin sıcak suyu kademeli olarak kullanması önerilir. Özellikle güneşin etkisinin azaldığı akşam saatlerinde toplu olarak sıcak suyun tüketilmesi tekrar yenilenemeyeceğinden sıcak su sorunu yaratabilecektir. Bu tür bir problemin yaşanması durumunda Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
76. Tatil evlerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vb. bulunmamaktadır. Hiç bir tatil evimizde, aksi ilanlarda yazmadığı sürece, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetler bulunmamaktadır. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. Tatil Kirala bu belirtilen eksiklerden sorumlu tutulamaz.
77. Tatil evlerimizde veya yolda, cep telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi almanız önerilir.
78. Kredi kartı ile, mail order ile, EFT, havale, FAST vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, “rezervasyon formu” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. “Rezervasyon formu” gelmediği taktirde tatil evini kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
79. Tatil evlerinde oluşabilecek müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vb.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, su şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
80. Tüm tatil evlerimizin fotoğraf çekimleri Tatil Kirala tarafından yapılamamaktadır. Tatil Kirala iş planı yaparak tüm tatil evlerinin fotoğraf çekimlerini kendi yaparak revize etmeyi hedeflemektedir. Fakat sürecin tamamlanması zaman alacağından kendi çekimini yapamadığı tatil evlerinin fotoğraflarını tatil evi sahibinden talep ederek ilanları hazırlar. Tatil Kirala çekimleri dahil, bazı çekimler, daha fazla detayı gösterebilmek adına, geniş açılı profesyonel lenslerle yapılmaktadır. Bu sebeple bazı objeler fotoğraflarda gerçeğinden daha büyük, geniş gözükebilmektedir. Müşteri bu durumu kabul etmek durumundadır. Tatil evine giriş sonrasında tatil evinin web sitesindeki ilandaki gibi görünmediğini öne sürerek rezervasyon iptali talep edemez bu durumdan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
81. Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından, koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan, koşullarından oluşabilecek olumsuzluklardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
82. Müşteriyi, arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması vb. olaylardan dolayı Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
83. Havuzu dışarıdan görünmeyen tatil evi diye tabir edilen muhafazakâr tatil evlerini tercih etmek isteyen müşteri, ilan detay sayfasında; “bu tatil evi muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o tatil evi muhafazakar bir tatil evi değildir. Bu gibi ibareler olmayan tatil evini kiralayan müşteri tatil evinin muhafazakâr olmadığını ileri süremez. Bu tip durumlarda Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. Tatil evini kiralayacak olan müşteriye, ilan detaylarını dikkatli bir şekilde okuması tavsiye edilir.
84. Tatil evinin içerisine, havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca, böcek vb. hayvan toplanmasından müşteri sorumludur, bu durumdan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
85. Tatil evinin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vb. kimyasal alerjiden, Tatil Kirala sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesi tavsiye edilir.
86. Kiralanan tatil evinin çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vb. hayvancılık yapılabilmektedir. Kiralanan tatil evinin bahçesinde veya komşu konutların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir. Bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan Tatil Kirala sorumlu tutulamaz.
87. Cenaze, ölüm, savaş̧, sağlık problemi, kaza, kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda da kiralama şartları aynen geçerli olup iptal durumu maalesef söz konusu değildir.
88. Müşteri, yukarıda belirtmiş̧ olduğumuz tüm koşuları kabul etmiş̧ olup, bu ve benzeri durumları ileri sürerek kira sözleşmesini feshetmeye çalışması durumunda Tatil Kirala sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir.
89. Tatil evlerimizden herhangi birine rezervasyon yaptıran müşterilerimiz yukarıdaki maddelerin tamamını kabul etmiş sayılırlar. Bu maddelerin herhangi birine aykırı davranış durumunda Tatil Kirala rezervasyonları tek taraflı iptal etme, geri ödeme yapmama, kalan ödeme varsa talep etme hakkına sahiptir. Aksi durumda yasal yollara başvurulabilecektir.

Tatil Kirala | Kiralık Tatil Evleri